Honingkeuring en andere bijenproducten op de Oogstmanifestatie

Keuring bijenproducten

Op zaterdag 7 oktober wordt een keuring van bijenproducten georganiseerd. We nodigen iedereen van harte uit om honing in te leveren en we keuren alles. Zeker voor beginnende imkers valt er veel van te leren!

Van 11:00 to 11:30 uur kunnen de producten worden ingeleverd: honing maar ook bijenwas, mede, honinggebak etc.

Vervolgens gaat een team keurmeesters onder leiding van Els Voorbij aan de slag. Er wordt gekeurd volgens het algemeen keuringsreglement 2015 dat kan worden gedownload via www.bijkersgilde.nl/keuringen

 

Wil je het volgens de officiële regels doen en in aanmerking komen voor een certificaat, dan gelden de volgende regels:

  1. Lever 3 potten honing in van minimaal 450 gram, 1 pot met etiket, 2 potten zonder etiket.
  2. Vul de potten tot aan de lasnaad.

 

  1. Zorg voor schone potten en deksels.
  2. Het etiket moet voldoen aan de wettelijke eisen (zie voorbeeld op de site van het Bijkersgilde): productnaam, land van herkomst, inhoud (op een centrale plaats), naam en adres producent, houdbaarheidsdatum, productiecode (mag niet lijken op de houdbaarheidsdatum). De lettergrootte van de x moet minimaal 1,2 mm zijn. Er mogen geen misleidende termen als natuurlijk, echt, koudgeslingerd o.i.d. op het etiket staan.

Ook als je niet helemaal aan alle eisen kunt voldoen is meedoen een aanrader. Het is informatief, leerzaam en leuk om de producten waar je zorg aan hebt besteed aan anderen te laten zien.

Om 16:00 uur worden de uitslagen bekend gemaakt.

Wie, waar en wanneer?

Dit evenement is bedoeld voor alle imkers van de regio Gelders Rivierengebied.

De honingkeuring vindt plaats tijdens de Oogmanifestatie van BIJ BEWUST BETUWE op zaterdag 7 oktober bij De Pluk, Rijksstraatweg 64 in Geldermalsen.

Leave a Reply

  

  

  


Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.