NLdoet klus voor bijenstal De Meent

Logo NLdoet 2014Heel Nederland helpt elkaar op 21 en 22 maart a.s. tijdens de landelijke actie van het Oranje Fonds: NLdoet.

Imkervereniging West-Betuwe heeft ook een aanvraag gedaan om de verenigingsstal De Meent een opknapbeurt te geven. NLdoet heeft onze aanvraag ontvangen en heeft besloten om de klus te accepteren. We krijgen een financiële bijdrage om verf en klus- en plantmateriaal aan te schaffen welke we kunnen gebruiken tijdens de NLdoet dag. Onze klus staat op de website van NLdoet.

Ongeveer 20 vrijwilligers gaan zaterdag 22 maart tussen 10:00 en 15:30 onder begeleiding van Maarten, Ria, Joop, Jeanine en Wim aan de slag om de bijenstal op de Meent meer te promoten en de educatieve functie uit te breiden. (NB er komt binnenkort ook een klompenpad-route) De organisatie is in handen van de werkgroep biodiversiteit. Contactpersoon voor deze dag is Maarten Grethe 06-51198712 of m.grethe@upcmail.nl

De omschrijving van de klus: “Bed-en-Breakfast” voor de bijen op De Meent maken:

  • Er wordt op de Meent vlakbij onze bijenstal een groot bijenhotel gebouwd door “UitRwaarde” waarin wij gaan beginnen met de inrichting (nestplaats) voor wilde bijen. We gaan houtblokken boren en bouwen met riet, stro, dennenappels, holle takken, stenen en dakpannen;
  • Er wordt ook een bloemenborder/bijenweide aangelegd waarin wij kunnen beginnen met zaaien en planten;
  • De bijenstal verdient een voorjaars-schoonmaak zowel binnen als buiten rondom en de bijenkasten vragen een verfbeurt.

Genoeg te doen dus. We hopen er een gezellige dag van te maken en de bijen zullen ons dankbaar zijn.

Oproep aan de leden:
We zijn al heel gelukkig met 18 aanmeldingen, maar kunnen best nog wat helpende handen gebruiken. Neem gerust contact op met Maarten!
Wie heeft er nog oude dakpannen, bakstenen, kalkzandsteen, (geen gasbeton), droge stammetjes, houtblokken, hooi, stro, dennenappels, riet,
droog mos en ander organisch materiaal om te gebruiken? Wie heeft dergelijke materialen in de schuur/tuin liggen en wil dat brengen?
Wie kan nog wat (stekken van) drachtplanten missen of heeft zomerbolletjes over? (Bel Maarten svp)
Wie wil een handje helpen met de catering? (Bel Ria tel 06-33315050)

En natuurlijk horen we graag tips, opmerkingen en goede ideeën.

Na 21 maart zullen we foto’s plaatsen van het resultaat.

Leave a Reply

  

  

  


Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.