Spelregels voor de zwermlijst

Naar aanleiding van de ervaringen van 2013, willen we nog even duidelijk de spelregels onder de aandacht brengen.

In 2012 werden een aantal zwermen opgehaald door imkers die al bijen bleken te hebben, terwijl er andere imkers zonder bijen lager op de zwerm-vraag-lijst stonden. Dat gaan we in 2014 anders doen. Inmiddels zijn de gemeentes vanaf 2013 beter op de hoogte van de wijziging van zwerm-coördinator die vorig jaar plaats vond. Daarnaast zullen we in mei in verschillende regionale bladen een persbericht verspreiden omtrent zwermen en zwerm-meld-gegevens. Zo hopen we dat in 2014 de zwermen zoveel mogelijk via de juiste wegen op de juiste plaats terecht kunnen komen. Imkers, die alle bijen verloren hebben afgelopen winter krijgen voorrang en zullen bovenaan op de zwerm-lijst geplaatst worden!

Wie zich nog niet heeft aangemeld voor een zwerm, kan dit nog tot 1 april doen bij het secretariaat van de vereniging. Daarna wordt er een lijst opgesteld die, bij een zwerm-melding, door de coördinator steeds van bovenaf aan zal worden gebeld. “Geen contact” betekent  dat de volgende persoon gebeld gaat worden. Geef daarom bij voorkeur ook een 06 nummer door.

Verder gelden de volgende spelregels:

  1. Meteen na half april zullen alle personen die op de zwerm-vraag-lijst staan een overzicht van deze lijst ontvangen. Deze lijst zal, na de voorrang-imkers (zonder bijen), door loting worden opgesteld en verstuurd door Ria;
  2. Alle wijzigingen voor de zwerm-vraag-lijst na 15 april graag rechtstreeks doorgeven aan Ria;
  3. De lijst zal steeds in volgorde worden afgewerkt;
  4. Indien u een telefoontje ontvangt maar niet in staat bent om daar binnen afzienbare tijd mee aan de slag te gaan, mag slechts 1x worden afgezegd. Bij een tweede keer afzeggen, zal uw naam verschuiven naar de laatste plaats op de lijst;
  5. U krijgt bij een melding met adres- en contactgegevens door. Neem eerst contact op met deze persoon en informeer of de zwerm er nog hangt en overleg hoe laat u de zwerm komt halen;
  6. Indien u er een graag ervaren imker bij wilt hebben, overleg dit dan even met Ria. Zij kan u daarbij doorverwijzen naar een hulp-imker in uw regio;
  7. Wilt u niet vergeten om altijd na de, al dan niet geslaagde schep-actie,  Ria te bellen met het resultaat en overleg of u nog een keer in aanmerking wilt komen voor een zwerm in dit seizoen. Uiteraard komt u dan onderop de lijst te staan.

Hopelijk kunnen we met behulp van bovenstaande spelregels veel imkers en bijen gelukkig maken.

Ria Beltman, zwermcoördinator

Leave a Reply

  

  

  


Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.