Verslag opening bijenstal Caetshage in Culemborg

Opening bijenstal Caetshage21 maart is naast NLDoet ook de dag dat de nieuwe bijenstal op Caetshage wordt geopend. Klokslag 16.00 uur verzamelen de genodigden op Caetshage. De stal is gebouwd ter vervanging van de oude stal waar voorheen Jan Tempelman imkerde en nu Jos den Ouden. Het bijzondere van deze stal is dat het een co-productie van Terra Bella (de stichting die de openbare ruimte van de wijk Lanxmeer beheert), de gemeente Culemborg, de imkervereniging en een aantal sponsoren. Niek Hazendonk van Terra Bella is de gastheer vanmiddag en hij is reuzeblij met de stal, de onderlinge samenwerking, de bereidheid van de sponsoren en de bijdrage van de gemeente, zowel financieel als organisatorisch. Wethouder Joost Reus ontvangt de sleutel van de stal en hij benadrukt het belang van een gezonde bijenstand voor onze maatschappij.

De gemeente Culemborg voert een actief beleid om de biodiversiteit te bevorderen, daartoe mede aangezet door de werkgroep Biodiversiteit en onze Ria Beltman in het bijzonder. Vorig jaar is er al 7.000m2 bloemenweide ingezaaid en heeft de raad de motie Bijenconvenant unaniem aangenomen. En vandaag volgt de opening van deze nieuwe stal en de overdracht aan de imkervereniging West-Betuwe voor goed beheer van de bijen. De wethouder overhandigt daarom de sleutel aan voorzitter Jacqueline van Rooij. Ook zij is blij met deze stal, en vooral met de eendrachtige samenwerking van alle partijen. Ze vraagt Jos den Ouden, de beheerder van de stal en inwoner van Lanxmeer, de hoge verwachtingen waar te maken door goed voor de bijen te zorgen en kennis over de bijen verder uit te dragen. Jos is in zijn nopjes met deze nieuwe, grote stal en opent met een grote zwaai de deur van de stal. Het lijkt wel een showroom met glimmende kasten, mooie educatieve platen, keurige voorraden raampjes voor het grijpen. Als sluitstuk van deze feestelijke dag komt voor de werkgroep Biodiversiteit het belangrijkste moment van de dag: de officiële en daadwerkelijke ondertekening van het eerste Bijenconvenant in het Rivierenland met de gemeente Culemborg!

Video opname van de opening:

Foto’s van de opening:

Leave a Reply

  

  

  


Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.